Nietypowa Rozprawa W Starogardzkim Sądzie. [ZDJĘCIA]

642
Wyświetleń

Nietypowa rozprawa w starogardzkim sądzie

W miniony piątek w starogardzkim sądzie odbyła się rozprawa, w trakcie której na ławie oskarżonych zasiadł diler narkotykowy. Był to zainscenizowany przewód sądowy, w którym uczestniczyli uczniowie jednej z miejscowych szkół. Dzięki współpracy sądu, prokuratury i policji obecna na sali sądowej młodzież miała doskonałą okazję do aktywnej edukacji.

W dniu 18 marca 2016r. policjanci z Zespołu  ds. Nieletnich oraz Profilaktyki Społecznej włączyli się w działania Prokuratury  Rejonowej  oraz Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim skierowane do młodzieży Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniom szkoły zaprezentowano inscenizację rozprawy sądowej , która dotyczyła zatrzymania dilera sprzedającego narkotyki oraz dopalacze małoletnim dzieciom.  Młodzież mogła zobaczyć jak przebiega proces sądowy, jak wygląda praca –  sędziego, prokuratora,  obrońcy oraz policjanta. Inscenizacja była świetnym pomysłem na połączenie nauki z ciekawym, realnym doświadczeniem  poprzez aktywną edukację.

Na koniec wizyty młodzież mogła zadawać pytania, a także miała możliwość zwiedzania budynku sądu oraz pomieszczeń dla osób konwojowanych i doprowadzanych przez policję.

904a 904b 904c

 

 

 

 

 

Przeczytaj także: Koncert Sarsy w Starogardzie Gdańskim!

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ