Nowa Wieś Rzeczna: Ulice zyskają nową nawierzchnię!

903
Wyświetleń

Gmina Wiejska Starogard Gdański otrzymała 3,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, na budowę drogi gminnej. Dzięki uzyskanym środkom, utwardzony zostanie około 2 kilometrowy odcinek ulic: Akacjowa, Kalinowa, Jaśminowa, Głogowa, Jarzębinowa i Leszczynowa w Nowej Wsi Rzecznej.

Prace będą polegały na utwardzeniu jezdni kostką betonową, wykonaniu chodników po obu stronach, a także budowie zjazdów, progów i niezbędnej kanalizacji deszczowej oraz linii oświetleniowej.

Środki z funduszu przyznawane są na zasadach konkursowych, na podstawie składanych wniosków o dofinansowanie. Tym bardziej cieszę się, że dopełniliśmy wszelkich formalności i otrzymaliśmy wsparcie inwestycji – powiedziała Magdalena Forc – Cherek, Wójt Gminy Starogard Gdański.

Przypomnijmy, że zadania te realizowane są w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Województwo Pomorskie otrzymało limit na 2019 rok w kwocie 259 242 291,64 zł.

Wszystkie rekomendowane przez Wojewodę Pomorskiego zadania zostały zaakceptowane przez Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego.

Dodatkowo Premier Mateusz Morawiecki zwiększył wcześniej przyznany limit o kwotę 12 698 421,00 zł dodając do listy podstawowej 6 inwestycji (5 gminnych oraz 1 powiatową) z listy rezerwowej. Dzięki tym środkom, tylko w tym roku na Pomorzu zostanie zrealizowane kilkadziesiąt inwestycji drogowych. W mieście Starogard Gdański jest to m.in. przebudowa ulicy Kopernika i Iwaszkiewicza.

/fot. www.gdansk.uw.gov.pl/
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ