Nowy operator miejskich autobusów w Tczewie

1063
Wyświetleń

Od dnia 1 lipca zgodnie z podpisaną wcześniej umową, nowy przewoźnik będzie świadczył usługi komunikacji miejskiej w Tczewie. Na razie umowa obowiązuje do końca 2020 r.

– W tej chwili obowiązuje letni rozkład jazdy, więc w ruchu  jest 20 autobusów, dodatkowo dostępnych jest 5 rezerwowych, od września będzie to 25 autobusów w ruchu i 5 rezerwowych – mówi  Paweł Misiak, dyrektor ds. przewozów i administracji P.U. Gryf. – Od początku sierpnia wprowadzony zostanie autobus przegubowy, który będzie wykorzystywany na najbardziej obciążonych liniach – 3 i 4, szczególnie w godzinach szczytu.

Wymogi, jakie postawiono nowemu przewodnikowi to m.in. maksymalny wiek autobusów, który nie może przekraczać 14 lat. Autobusy są niskopodłogowe, z automatyczną skrzynią biegów. Pojazdy są wyposażone w kamery – jedna z nich skierowana jest w ten sposób, aby „widzieć” pasażerów wsiadających i wysiadających z autobusu.

W pojazdach nowego przewoźnika obowiązują te same ceny biletów, pasażerowie korzystają również z kart miejskich, te jednak uległy zmianie. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli jeszcze ich wymienić, muszą udać się do Punktu Karty Miejskiej, przy ul. Pomorskiej (budynek dworca kolejowego, od strony peronu nr 1).  Wymiana kart jest bezpłatna. Karty nie trzeba wymieniać osobiście – można to zrobić w imieniu członków rodziny, znajomych – wymagane jest jednak podanie numerów kart używanych obecnie przez te osoby

Punkty doładowań kartu miejskiej nie zmieniły się. Jeśli na starej karcie miejskiej pozostały jakieś środki, po 15 lipca będzie można je przenieść na nową kartę, ale w tym celu będzie trzeba się zgłosić do Punktu Karty Miejskiej.

Rozkład jazdy autobusów „Gryf” można znaleźć na stronie internetowej:http://www.komunikacja.tczew.pl

Nowy przewoźnik przejął wielu pracowników Meteora, ale nadal chętnie zatrudni kierowców.

/Wrota Tczewa/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ