O włos od tragedii. Czy w Starogardzie przejścia dla pieszych są bezpieczne?

6
421
Wyświetleń
Reklama
fot. screen/youtube

Starogard Gdański: Czy przejścia dla pieszych w Starogardzie są bezpieczne? Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, jednakże ten materiał wideo zszokował wielu mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

Aleja Jana Pawła II, ulica w centrum miasta, trzy osoby wchodzą na przejście dla pieszych, które jest dobrze oznakowane. Warunki drogowe są dobre, na przejściu znajdują się dobrze widoczne biało-czerwone pasy, jest także oświetlenie uliczne nad przejściem. Piesi, co warto podkreślić upewniają się, czy mogą bezpiecznie wejść na przejście, nawet samochód jadący w kierunku miasta się zatrzymuje i…resztę zobaczycie Państwo sami.

Ta sytuacja pokazuje jedno, należy uważać jeszcze bardziej przechodząc w nawet dobrze oznakowanych miejscach w centrum miasta. Czy zarządca drogi zrobił wszystko by przejście dla pieszych było bezpieczne? Mieszkańcy miasta zapytani przez nas mówią, że może warto zrobić tam wyspę na środku ulicy dla pieszych. A co Państwo sądzą o tej sytuacji?

Czekamy na opinie

Reklama
PODZIEL SIĘ

6 KOMENTARZE

  1. Na ulicy lubichowskiej na takim samym przejściu , dobrze oznakowanym ludzie nie mają szans przejść bezpiecznie, kierowcy jadą ponad 100/h i co tu zrobić ?

  2. Sytuacja sporna. Kierowca z kamerą w aucie zatrzymał się ponieważ przed nim -za przejściem stało białe auto. Z naprzeciwka przelecalo auto i w tym samym czasie bordowy seat. Jasne jest ze poruszając się z prędkością dozwoloną w mieście nie zatrzymała auta na hwbel bo to nie możliwe. Debilem jest gość który sprawę naglasnia A nieodpowiedzialność stoi po stronie Pani która ROZPOCZĘŁA przechodzenie przez przejście nie uprawiając się czy z prawej strony również auta stoją.

  3. W Starogardzie, zauważyłam często takie sytuacje; przejście ul . Pomorska naprzeciw Kościoła św Wojciecha, Al. Jana Pawła w okolicach szkoły i SCK , ul Lubichowska przy wylocie z ul Kopernika (dwa niebezpieczne przejścia….)Przy szkole przejście z pasami czerwonymi Al. J.Pawla kierowcy uważajcie na przechodzących,duzo dzieci!!!j np jedno auto zatrzyma się drugie za nim nie.. karygodne!

  4. Kierowca Seata ewidentnie dokonal wyprzedzania ! Przepisy mowia jasno ! Wyprzedzanie na przejsciu dla pieszych jest zabronione ! Do tego nieustapienie pieszym i na koncu wjazd na pomaranczowym./czerwonym swietle na skrzyzowanie. Kierowca, ktory nagral film powinien zglosic to na Policje, podac nr rej Seata itd. Kierowca Seata dostalby mandat za 3 wykroczenia !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here