Od środy będą czynne kasy PKP w budynku dworca w Starogardzie. Mieszkańcy są zaniepokojeni

4322
Wyświetleń

W piątek władze miasta z wielką fetą otworzyły węzeł integracyjny w Starogardzie Gdańskim. Kurz opadł, ludzie się rozeszli, światła zgasły i okazało się, że wielu elementów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania dworca zwyczajnie brakuje. Mieszkańcy zgłosili wiele uwag, zwłaszcza dotyczących nieuporządkowanego terenu wokół budowy i co najgorsze….nieczynnych kas biletowych w budynku dworca.

Bareja wiecznie żywy

Od razu rodzą się najgorsze skojarzenia z minioną już epoką. Panie redaktorze, czy to normalne otwierać dworzec bez czynnych kas biletowych  mówili nam dziś niezadowoleni mieszkańcy Alei Wojska Polskiego, inni z ironicznym uśmiechem mówili, że kampania się zbliża do końca to nawet otworzą ruinę, byle by wstęgę przeciąć.

Miasto się tłumaczy

Za otwarcie kasy biletowej na dworcu odpowiedzialne są Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Wspólnie z władzami miasta ustaliły, że od środy 17 października podróżni będą mogli korzystać zarówno z kasy, jaki i pomieszczeń dworca. 

Poniżej oświadczenie Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka

Szanowni Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego!

W odpowiedzi na Państwa liczne pytania, informuję, że kasa biletowa na dworcu będzie czynna od środy 17 października. Władze miasta nie miały wpływu na termin jej otwarcia, za które odpowiedzialne są Przewozy Regionalne Sp. z o.o.

Wszystkie prace remontowe zarówno na Rynku, jak i na Alei Wojska Polskiego oraz dworcu PKP polegały na przebudowie istniejących przestrzeni i obiektów miejskich. Niczego nowego w tym miejscu nie zbudowaliśmy, zatem pozwolenie na użytkowanie, wydawane przez Inspektora Nadzoru Budowlanego, nie było wymagane. Prace remontowe od początku prowadzone były z ograniczonym, ale jednak dostępem dla pieszych i zmotoryzowanych. Wykonawcy zgłosili gotowość do odbioru wykonanych zadań w terminie, który wynikał z umowy i potwierdzili to odpowiednimi wpisami w dziennikach budów. Stąd z kilku miesięcznym wyprzedzeniem przygotowano otwarcia nowo wyremontowanych przestrzeni i dworca w celu ponownego udostępniania ich dla mieszkańców.

W tej chwili na dworcu i Alei Wojska Polskiego trwają odbiory, usuwanie stwierdzonych usterek oraz uzupełnianie o elementy małej architektury.

Otwarcia odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Janusz Stankowiak
Prezydent Miasta Starogard Gdański

Komentarz redakcji: Miejmy nadzieję, że były to tylko chwilowe problemy i całość inwestycji zostanie już po wyborach starannie ukończona, tak aby dworzec cieszył mieszkańców Starogardu swoim nowym wyglądem i pełna funkcjonalnością.

Fot /UM Starogard/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ