Olbrzymi Tłok W Pociągach Z Tczewa Do Chojnic. Będą Dodatkowe Kursy?

413
Wyświetleń

Olbrzymi tłok w pociągach z Tczewa do Chojnic

Starogard Gdański: Pasażerowie korzystający z pociągów relacji Tczew – Chojnice narzekają na ogromny tłok, który panuje w pociągach. Problem ten widoczny jest zwłaszcza podczas popołudniowych kursów w kierunku Chojnic. Władze Starogardu zamierzają wystąpić do władz województwa o dodatkowe kursy pociągów a także mają w planach budowę węzła integracyjnego.

Gigantyczny tłok w pociągach z Tczewa do Chojnic jest już normą. Zdarzają się takie dni, gdy do zatłoczonego składu, który wyjeżdża ze Starogardu Gd. o godz. 15.52 w kierunku Chojnic nie da się wsiąść. Niewiele lepiej jest także w pociągach odjeżdżających do Chojnic o  godzinach 14:06 i 16:51   Wynika to z faktu, że o tej porze wracają do domów uczniowie ze szkół a także osoby pracujące. Co gorsza problem ten występuje już od dłuższego czasu i na razie nic nie wskazuje, by szybko miało się to zmienić.

O problemie tym wiedzą zarówno przedstawiciele kolei jak i pracownicy starogardzkiego urzędu miasta. Podejmowane są różne działania, ale wymagają one przede wszystkim czasu i pieniędzy, gdyż zaniedbania na kolei sięgają wielu lat. Obecnie najbardziej realne wydaje się rozpoczęcie modernizacji całego dworca PKP w Starogardzie, który docelowo stać się ma węzłem integracyjnym połączonym z przystankami dla autobusów miejskich i dalekobieżnych. W kwietniu możliwe jest podpisanie umowy z wojewodą pomorskim, co zapewni sfinansowanie tego zadania, które przewidziane jest do realizacji w ramach środków europejskich przeznaczonych na rozwój infrastruktury transportowej w województwie pomorskim.

Czytaj także: Nowe szanse kolei w Starogardzie. Elektryfikacja, węzeł, tunel pod ulicą Skarszewską?

Na razie nie wiadomo kiedy pojawią się nowe pociągi na trasie Tczew – Chojnice. Linia ta ma zostać zmodernizowana i możliwe jest, aby kursowały na niej pociągi nawet z częstotliwością co 30 minut. Obecnie jednak brakuje taboru, który mógłby zostać skierowany do obsługi linii Tczew – Chojnice a wszystko rozbija się oczywiście o pieniądze. Do wakacji obowiązywać będzie zatem obecny rozkład pociągów.

Możliwe jest jednak, aby jeszcze w tym roku pojawiły się większe składy pociągów lub nowe kursy na trasie z Tczewa do Chojnic. O wszystkim będziemy informować na bieżąco na łamach portalu naszekociewie.pl

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ