Organizacja Ruchu Na Ulicy Kościuszki. Nowe Zasady

504
Wyświetleń
Fot. UM Starogard

Organizacja ruchu na ulicy Kościuszki.  Dobiegła końca przebudowa pierwszego odcinka ulicy Kościuszki od zjazdu z ronda z ul. Lubichowską do skrzyżowania z ul. Pomorską. Wraz ze zmianą jej wizerunku zmieniła się obowiązująca dotychczas organizacja ruchu.

Od listopada starogardzianie jeżdżą po nowo przebudowanej ulicy Kościuszki. Wraz ze zmianą jej wyglądu zmieniły się zasady ruchu, które dotychczas obowiązywały. Kierowcy winni zwracać uwagę na znaki drogowe i nie jeździć „na pamięć” według starych przyzwyczajeń, ani parkować aut w miejscach, w których teraz jest to niedozwolone. Również piesi winni dostosować się do nowych zasad.

Jak informuje oficjalna strona urzędu miasta w Starogardzie Gdańskim zmiany dotyczą wielu miejsc.

img_0733
Fot. UM Starogard

Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II przy kinie Sokół zainstalowano sygnalizację świetlną. Tam też podobnie jak na skrzyżowaniach z ulicami: Paderewskiego i Jana III Sobieskiego pojawiły się dodatkowe pasy dla skręcających w lewo. W rejonie tych skrzyżowań wprowadzona została linia ciągła oddzielająca pasy ruchu, której nie wolno przekraczać. Jest mniej przejść dla pieszych, ale te, które funkcjonują, wyposażono w wysepki, ułatwiające pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy. Przechodzenie przez jezdnię poza wyznaczonymi przejściami jest niedozwolone.

Po lewej stronie ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Lubichowskiej do ul. Krzywej oraz od ul. Sobieskiego do ul. Pelplińskiej biegnie oddzielna ścieżka rowerowa. W związku z tym nie wolno w tych miejscach ani parkować samochodów, ani spacerować. Piesi mogą poruszać się lewą stroną ulicy Kościuszki od ul. Paderewskiego do ul. Sobieskiego wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego.

Zmienił się układ ruchu na ulicy Krzywej. Na odcinku od ul. Rycerskiej do ul. Kościuszki dopuszczono ruch dwukierunkowy. Dzięki temu możliwy jest m.in. wyjazd z parkingu przy Starostwie Powiatowym bezpośrednio na ulicę Kościuszki. Na tym odcinku po obu stronach drogi obowiązuje zakaz zatrzymywania się! Zmienił się także kierunek ruchu na drodze przy Centrum Biznesu Szwarc. Nie można wjeżdżać do Centrum bezpośrednio z Alei Jana Pawła czy od strony ul. Lubichowskiej ani wyjeżdżać stamtąd bezpośrednio na ul. Kościuszki. Wjazd do Centrum jest możliwy tylko od ul. Kościuszki (jadąc od strony ul. Jana III Sobieskiego), a wyjazd ulicą Rycerską i Krzywą na ul. Kościuszki lub na ul. Chojnicką.

Wjazd na Pasaż Handlowy tylko od strony Sądu

Na tzw. pasażu przy więzieniu nadal obowiązuje ruch jednokierunkowy od ul. Kościuszki do ul. Pomorskiej. Jednakże wjazd w tę uliczkę możliwy jest tylko i wyłącznie od strony Sądu Rejonowego. Niedozwolony jest skręt w lewo na pasaż od ul. Sobieskiego czy od ul. Pelplińskiej.

/Wydział Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ