Otwarto most, który połączy 4 sołectwa

1102
Wyświetleń

 

W dniu dzisiejszym uroczyście otworzono nowy obiekty mostowy nad Przesmykiem między Jeziorem Rokickim Małym a Jeziorem Rokickim Dużym. Budowa nowego mostu kosztowała  1 698 271,76 zł.

Na nowo wybudowanym obiekcie spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz przedstawiciel wykonawcy robót budowlanych. Po uroczystym przecięciu wstęgi głos zabrali kolejno Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, poseł na Sejm RP Kacper Płażyński, Starosta tczewski Mirosław Augustyn, radny powiatowy, radni Gminy Tczew, oraz Sołtysi.

– Bardzo nas cieszy zakończona inwestycja mostowa, która poprawi jakość życia i będzie łączyć trzy sąsiadujące ze sobą sołectwa. – mówił Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak – Przetarg na to zadanie został ogłoszony pod koniec kwietnia, a dzisiaj stoimy na ukończonym moście jeszcze w 2020 roku. Ważne jest też, że dodatkowo pozyskaliśmy na nią środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych.

– To realna oszczędność czasu, podwyższenie bezpieczeństwa i komfortu życia. Most powstał w oparciu o środki Gminy Tczew i rządowego Programu Dróg Samorządowych. To efekt normalnej, dobrej współpracy między rządem i samorządem. – powiedział po oficjalnym otwarciu poseł na sejm RP Kacper Płażyński.

Źródło: gminatczew

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ