Pałac Wicherta wystawiony na sprzedaż

2543
Wyświetleń
Starogard Gdański: Zabytkowy Pałac Wiecherta (pow. 1200 m2) wraz z wozownią (350 m2) został wystawiony na sprzedaż. Właściciele terenu wycenili go na 3.400.000 zł. To kolejny budynek, który w ostatnich dniach został wystawiony na sprzedaż w stolicy Kociewia. W styczniu br. sprzedany został kompleks zabytkowych młynów, który mieści się po drugiej stronie ulicy tczewskiej.

Pałac położony jest po północno-wschodniej stronie miasta lokacyjnego, przy ul. Kanałowej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Tczewską. Budynek znajduje się w zwartym zespole administracyjno-reprezentacyjnym, dawniej należącym do rodziny Wiechertów; zajmuje południowo-wschodnie naroże działki, po jego zachodniej stronie znajduje się portiernia z bramą, połączona z dawnym budynkiem biurowym. Po przeciwnej stronie ul. Tczewskiej znajduje się zespół młynów Wiecherta.

Pałac Wiechertów powstał około 1880 roku naprzeciwko młynów, należących do tej samej rodziny. Gmach pozostawał w posiadaniu rodziny do początku 1945 r. Po wyzwoleniu dobra Wiechertów stały się własnością państwa. Od tego czasu w budynku mieściło się przedszkole, żłobek i mieszkania pracowników zakładów młynarskich. Swego czasu w pałacyku funkcjonował największy w mieście lumpeks. W 1993 roku Młyny sprzedały posiadłość Mariuszowi Stylo, właścicielowi firmy Dora-Eko. Mężczyzna chciał wyremontować gmach. Kształcił się w tym celu u prof. Zinna. Jednak jego śmierć przekreśliła plany. Firmę zlikwidowano, a pałacyk sprzedano obecnemu właścicielowi.

Zobacz ogłoszenie: http://bit.ly/2DMz4fG

/fot. wikipedia/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ