Pasażer Z Marihuaną I Kierowca Bez Uprawnień

637
Wyświetleń

fbbb

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli  drogowej kierowcę osobowego volkswagena. Jak się okazało w trakcie kontroli  mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Ponadto 19-letni pasażer tego  pojazdu posiadał przy sobie marihuanę. Kierowca ukarany został mandatem  karnym, a jego pasażer trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj późnym wieczorem policjanci ze Starogardu Gdańskiego w czasie patrolowania ulicy Kościuszki zauważyli volkswagena na tczewskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało kilku młodych mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej.

W czasie legitymowania okazało się, że 28-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł. 

Ponadto interweniujący funkcjonariusze znaleźli u 19-letniego pasażera dwa woreczki strunowe z suszem roślinnym. Jak wykazał policyjny tester była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za posiadanie narkotyków  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Red,

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ