Piekiełki – Zamiast Koncertów łąka I Pastwisko A W Tczewie Koncerty, Bulwary, Place Zabaw Dla Dzieci

617
Wyświetleń

piekielkifb

Starogard Gd: Kiedyś na starogardzkich piekiełkach odbywały się liczne koncerty, na które przybywały całe rodziny z dziećmi. Na koncertach takich zespołów i artystów jak Bajm, Kasia Kowalska, Golec uOrkiestra, Zbigniew Wodecki, Brathanki przychodziło tysiące mieszkańców stolicy Kociewia, ale i ludzie z całego województwa.

Dziś to miejsce jest kolejnym symbolem upadku Starogardu. Upadku nie tylko ekonomicznego, komunikacyjnego ale także kulturalnego i rozrywkowego. Obecnie teren ”Piekiełek” to niebezpieczne miejsce, które nie ma nic mieszkańcom Starogardu do zaoferowania. Brak tu wszystkiego, jest to właściwie opuszczona łąka. Obecnie urzędujący Prezydent miasta – Edmund Stachowicz nie zrobił nic, aby ten teren zaczął żyć, przynosić radość mieszkańcom miasta i Kociewia. Na chwilę obecną jest przykładem upadku stolicy Kociewia i degrengolady jaka panuje w Starogardzie.

W sąsiednim Tczewie też kiedyś była łąka…z o wiele większym problemem bo leżała tuż przy Wiśle, która zagraża miastu, gdy jej poziom wzrasta i występuje fala powodziowa. W Tczewie jednak teren ten zagospodarowano w fantastyczny sposób. Zbudowano plac zabaw dla dzieci, bulwar pieszo – rowerowy, parkingi, alejki, małą architekturę, tor dla rolkarzy, ławeczki, boiska. W tym roku na tczewskich bulwarach odbył się koncert Sylwii Grzeszczak, na którym bawiło się ponad kilka tysięcy mieszkańców Tczewa i Starogardu.

Czy tak może być w Starogardzie? Oczywiście, że tak, należy tylko wybrać w najbliższych wyborach nowe władze królewskiego miasta, prawdziwą realną zmianę dla Starogardu. Dziś po 8 latach prezydentury E. Stachowicza i 4 latach koalicji Platformy Obywatelskiej z Stowarzyszeniem Kociewskim w Radzie Miasta widzimy, że nie rozwiązano wielu problemów Starogardu, także ”piekiełki” są symbolem upadku tego miasta, za który obecnie sprawujący władze w naszym mieście ludzie powinni ponieść odpowiedzialność.

Zobacz jak jest w Tczewie:

213 214 215 216 217 218

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ