Pierwsze Dziecko W Oknie życia

723
Wyświetleń

oknozycia

Starogard Gd: W “Oknie Życia”, które mieści się przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim pozostawiono noworodka – dziewczynkę. Dziecko jest zadbane i zdrowe. Jest to pierwsze dziecko pozostawione w “oknie” założonym przez Caritas Diecezji Pelplińskiej.

Aktualnie trwa przewidziana prawem procedura, która następuje po pozostawieniu dziecka w Oknie Życia gdyż matka dziecka ma 6 tygodni na zmianę decyzji i powrót po niemowlaka. Jeśli się nie zdecyduje na wychowywanie dziecka, trafi ono do adopcji.

Okno Życia w Starogardzie Gdańskim  zostało otwarte ponad dwa lata temu – 15 kwietnia 2012 r. jako pierwsze “okno” na terenie Diecezji Pelplińskiej. Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia była Caritas Diecezji Pelplińskiej. Starogardzkie “Okno Życia” znajduje się przy ul. Lubichowskiej 56 (Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim).

Red,

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ