PILNE. Policjanci z Kalisk odzyskali skradzionego Mercedesa wartego ok. 100 tyś zł

800
Wyświetleń

Policjanci z Posterunku Policji w Kaliskach odzyskali utraconego w wyniku kradzieży ciężarowego mercedesa. Warte około 100 tys. auto skradzione zostało na terenie Niemiec. Mundurowi zatrzymali w pościgu mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Mieszkaniec powiatu kartuskiego jeszcze dziś usłyszy zarzuty, a policjanci wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Wczoraj przed południem policjanci z Posterunku Policji w Kaliskach otrzymali informację o tym, że na jednym z parkingów w miejscowości Czarna Woda, przy drodze krajowej nr 22 parkuje skradziona na terenie Niemiec ciężarówka. Policjanci, którzy udali się na miejsce zauważyli odpowiadające opisowi auto. W kabinie, za kierownicą siedział mężczyzna. Gdy mundurowi poprosili go o okazanie dokumentów, mężczyzna rzucił się do ucieczki biegnąc w kierunku pobliskiego lasu. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Gdy ścigany mężczyzna wyciągnął z kieszeni jakiś metalowy przedmiot, jeden z policjantów po okrzyku „POLICJA – STÓJ BO STRZELAM” oddał w powietrze strzał ostrzegawczy. W wyniku podjętego pościgu uciekinier został zatrzymany. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Podejrzewany o kradzież auta mężczyzna został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W trakcie przeszukania samochodu, w którym siedział zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna, interweniujący w tej sprawie policjanci zabezpieczyli również łamaki oraz urządzenia elektroniczne mogące służyć do kradzieży pojazdów.

Jeszcze dziś 44-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty dotyczące włamania i kradzieży pojazdu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy wystąpią również do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.

W najbliższym czasie odzyskane przez funkcjonariuszy z Kalisk auto wróci do swojego prawowitego właściciela.

PODZIEL SIĘ