PILNE! Ratusz Miasta grozi zawaleniem?

2389
Wyświetleń

Mieszkańców Starogardu zaszokowały docierające od rana informację o tym, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych w mieście budowli –  Ratusz Miejski grozi zawaleniem. Co wpłynęło na ten stan rzeczy?

Ze wstępnych doniesień wynika, że ostatnie intensywne deszcze znacznie osłabiły fundamenty obiektu, na których pojawiły się pęknięcia. O sprawie poinformowany został powiatowy inspektor nadzoru budowlanego oraz wojewódzki konserwator zabytków. Przypomnijmy, że południowa ściana budynku wraz z fundamentem została odsłonięta w wyniku prac archeologicznych, które trwają na południowej ścianie budynku od początku prac związanych z rewitalizacją starogardzkiego Rynku, która miała w pełni zakończyć się w zeszłym roku.

Budynek zostanie wyłączony z użytkowania

Jak informuje sekretarz miasta – Zbigniew Toporowski na czas prac budynek zostanie całkowicie wyłączony z eksploatacji. We wtorek przed południem  miejscy urzędnicy zostali poinformowani o problemie z fundamentami starogardzkiego Ratusza. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że na ścianie budynku pojawiły się pęknięcia, a pracownicy otrzymali informację o wyłączeniu obiektu z użytku.

Odwiedź także profil Nasze Kociewie na Facebooku!

Śluby w Ratuszu odwołane

W związku z zagrożeniem i groźbą dalszych pęknięć, odwołane zostały śluby, co potwierdza sekretarz miasta oraz pracownicy Muzeum Ziemi Kociewskiej. Odwołana została również jedna z okolicznościowych imprez, która była zaplanowana na najbliższy weekend. O dalszych informacjach w tej sprawie będziemy informować Państwa w kolejnych artykułach.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ