Pilne. Starogard Gdański. Włamywacz Przyłapany Na Gorącym Uczynku

479
Wyświetleń

bez-nazwy

Starogard Gdański. Nocny włamywacz przyłapany na gorącym uczynku!

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego schwytali mężczyznę, który włamał się do jeden z miejscowych piekarni. 29- latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy przewoził w kontenerze na śmieci skradzione mienie. Mieszkaniec Starogardu trafił do policyjnego aresztu, jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

W nocy z czwartku na piątek dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednej z miejscowych piekarni. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy potwierdzili otrzymane zgłoszenie.

Jak się okazało sprawca wyłamał drzwi prowadzące do budynku, skąd zabrał między innymi 90 litrów oleju roślinnego, opakowania z masą makową oraz karton z margaryną. Wstępne straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowane zostały na kwotę ponad 900 zł. Policjanci ustalili rysopis sprawcy oraz wstępne okoliczności tego zdarzenia.
Po przyjęciu zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, mundurowi patrolujący miasto zauważyli mężczyznę, który ciągnął za sobą pojemnik na śmieci. Jego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy. W trakcie legitymowania okazało się, że 29-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego przewoził w śmietniku między innymi osiem 5 litrowych opakowań z olejem roślinnym oraz 12 puszek masy makowej.

Jak ustalili interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze kontener na śmieci oraz znajdujące się w środku rzeczy utracone zostały w wyniku przedmiotowego włamania.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Odzyskane przez funkcjonariuszy rzeczy wróciły już do właściciela.  Jeszcze dziś 29-letni starogardzianin usłyszy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP Starogard Gdański/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ