Pociągiem Do Jabłowa. Powrót Pociągu Na Nieczynną Linię

1526
Wyświetleń

pociągiem do jabłowa

Już niebawem – 16 kwietnia br. odbędzie się wydarzenie, które dla wielu mieszkańców Starogardu, Kociewia a także miłośników kolei będzie niesamowitą okazją przypomnienia sobie części nieczynnej już linii kolejowej dla ruchu pasażerskiego  nr 243 Starogard – Skórcz.

Wydarzenie związane jest z pożegnaniem  szynobusów serii SA101, które jeździły m .in. po linii kolejowej Chojnice – Tczew. Impreza organizowana jest przez firmę Trip&Travel Polska.

Pociąg zacznie bieg na stacji w Starogardzie Gdańskim o godz. 9:10, następnie uda się linią 243 do Jabłowa, po drodze na trasie będzie kilka fotostopów. W Jabłowie szynobus podjedzie pod sam kozioł oporowy, ustawiony na rozebranym w zeszłym roku torze w kierunku Skórcza. Z Jabłowa pociąg uda się w podróż powrotną do Starogardu Gdańskiego, a stamtąd ok. godziny 11:30 wyruszy linią 203 w kierunku Tczewa. Na Posterunku odgałęźnym Tczew Suchostrzygi zjedzie z głównego szlaku i łącznicą nr 730 udamy się na teren lokomotywowni PKP Cargo w Zajączkowie Tczewskim, gdzie przewidziane jest zwiedzanie terenu lokomotywowni.

linia kolejowa 243 starogard gdańskiPo zakończonym zwiedzaniu ok. godziny 14:30 szynobus odjedzie z Zajączkowa, i skieruje się na tor 735 stanowiący fragment towarowej obwodnicy Tczewa, po którym na co dzień nie poruszają się pociągi pasażerskie. Pociąg dojedzie tą łącznicą do przystanku odgałęźnego Górki, gdzie wjedzie na linię 131 i uda się na stację kolejową w Tczewie, gdzie zakończy się impreza około godziny 15:30.
Odpłatność za udział w imprezie wyniesie ok 50 zł/os, informację dostępne są na tej stronie 

Wydarzenie będzie atrakcją także dla osób niebędących pasażerami pociągu do Jabłowa. Będzie można zrobić zdjęcie pociągu na nieczynnej linii kolejowej a także zobaczyć pasażerów na stacjach Starogard Gdański – Przedmieście a także Jabłowo, czyli dwóch z pięciu stacji nieczynnej już linii kolejowej nr 243 z Starogardu do Skórcza.most kolejowy na linii nr 243

Przypomnijmy, że obecnie na odcinku Starogard Gdański – Jabłowo odbywa się tylko ruch towarowy a od Jabłowa ruch pociągów jest już niemożliwy w związku z rozebraniem w zeszłym roku torów kolejowych. Wydarzenie można śledzić na facebooku na specjalnie utworzonym wydarzeniu. Poniżej podajemy link do tego wydarzenia,

Pociągiem do Jabłowa – Wydarzenie na Facebooku

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ