Policja Podsumowała Wakacje Na Drogach Powiatu Starogardzkiego.

661
Wyświetleń

policjalato

Starogard Gd:  Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu starogardzkiego w okresie wakacyjnym. Funkcjonariusze przez lipiec i sierpień br. pracowali na miejscu 42 wypadków drogowych i 128 kolizji. Prowadzone cyklicznie działania „TRZEŹWOŚĆ” sprawiły, że mniej osób siada za kierownicą pod wpływem alkoholu.

Przez całe wakacje nad bezpiecznym wypoczynkiem w powiecie starogardzkim czuwało wielu policjantów. Byli to między innymi funkcjonariusze drogówki, dzielnicowi, kryminalni i policjanci patrolujący ulice oraz funkcjonariusze pełniący służbę w 5 posterunkach policji.

Począwszy od kontroli autokarów, zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez masowych, festynów, poprzez spotkania z wypoczywającą młodzieżą, a skończywszy na patrolowaniu licznych w powiecie starogardzkim ośrodków wczasowych policjanci dbali o bezpieczeństwo wypoczywających.

W radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, z miernikami prędkości oraz alkomatami, kontrolowali to, co działo się na drogach oraz akwenach wodnych. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na przekroczenia dozwolonych prędkości oraz wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drogach. Mundurowi sprawdzali również sposób przewożenia dzieci, egzekwowali obowiązek używania pasów bezpieczeństwa oraz kontrolowali stan techniczny pojazdów.

Przez lipiec i sierpień br. policjanci pracowali na miejscu 42 wypadków  drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 53 zostały ranne. W okresie wakacyjnym policjanci wyjeżdżali do 128 kolizji drogowych.

Najczęstszą przyczyną wypadków, podobnie jak w latach ubiegłych była nadmierna prędkość, a w następnej kolejności nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od jadącego w tym samym kierunku pojazdu.

W porównaniu do 2013 roku, w tegoroczne wakacje policjanci odnotowali mniej wypadków drogowych oraz zmalała liczba osób rannych. Na terenie powiatu starogardzkiego spadła także ilość kolizji drogowych. Prowadzone przez cały rok działania „TRZEŹWOŚĆ” sprawiły, że w czasie minionych wakacji nastąpił znaczny spadek w kategorii osób, które pod wpływem alkoholu zdecydowały się na kierowanie pojazdem.

495

Red,

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ