Policjanci dbają o bezpieczeństwo na "Berlince"

2
262
Wyświetleń
Reklama

Dzisiaj starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Tczewie, Chojnicach i Człuchowie biorą udział w międzypowiatowych działaniach pn. „Bezpieczna droga nr 22”. Głównym celem tej akcji jest zmniejszenie ilości wypadków spowodowanych nadmierną prędkością oraz egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Od wczesnych godzin porannych na tzw. Berlince trwają międzypowiatowe działania  pn. „Bezpieczna droga nr 22”. Ponieważ wspomniana trasa, jest głównym szlakiem komunikacyjnym przebiegającym przez kilka powiatów naszego województwa, starogardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Malborka, Tczewa, Chojnic i Człuchowa prowadzą dzisiaj na niej wzmożone kontrole drogowe.

Przede wszystkim celem tych działań jest eliminowanie zachowań kierowców, które mogą przyczynić się do spowodowania wypadku lub kolizji. Głównymi przyczynami tych najtragiczniejszych zdarzeń jest przekraczanie i niedostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu.

Mundurowi pełnią służbę zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach. Poza pomiarem prędkości funkcjonariusze sprawdzają również trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci stanowczo reagują wobec kierujących, którzy podejmują ryzykowne manewry wyprzedzania, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Egzekwowane są także przepisy dotyczące prawidłowego przewożenia osób oraz korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym.

Już teraz policjanci zapowiadają, że identyczne działania przeprowadzone zostaną również  w dniach 15, 23 i 30 marca br. Mundurowi będą bezwzględnie reagować na wszelkie naruszenia przepisów, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Reklama
PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Akcja powinna się nazywać łatamy dziurę budżetową/ zbieramy na 500+ czy coś takiego.
    bezpieczna droga, to zamiast robić łapanki na kierowców i nagonki wylejcie asfalt na bruku, i drogi byście poszerzyli do 2 pasów i to by byłą bezpieczna droga.

    • Tak tylko że jakby poszezyli drogę to co by mieli powiedzieć mieszkańcy małych miejscowości usilujacych się dostać na druga stronę ulicy nie wyobrażam sobie. Prawda jest taka jedziesz zgodnie z przepisami to nie masz się czego obawiac drogi kolego. A co do poziomu naszych druk to ta kwestia pozostawia bardzo wiele do zyczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here