Policjanci z KPP Starogard otrzymali nowe narzędzie do walki z nietrzeźwymi kierowcami

3184
Wyświetleń

Mundurowi ze Skarszew otrzymali nowe narzędzie, które umożliwi im skuteczniej ścigać kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.  Nowoczesny alkometr, to urządzenie, które zostało zakupione w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, a Gminą Skarszewy. Policjanci są przekonani, że nowy, stacjonarno-przenośny alkometr pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Policjanci z Posterunku Policji w Skarszewach otrzymali nowoczesny alkometr. Jest to urządzenie, które pozwala szybko i dokładnie zbadać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zakup tego sprzętu został zrealizowany w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, a Gminą Skarszewy. Alkometr kosztował blisko 12 tys. zł, a środki na jego zakup pochodzą z budżetu Gminy Skarszewy.

Przeczytaj także: Zobacz występ Sound’ n Grece w Starogardzie Gdańskim

Urządzenie zostało przekazane funkcjonariuszom przez burmistrza Skarszew Jacka Pauli z udziałem jego zastępcy Marcina Byczkowskiego oraz insp. Bogusława Ziemby – komendanta powiatowego policji w Starogardzie Gd.

Badając kierowców za pomocą tego typu urządzeń, policjanci bardzo szybko uzyskują dokładny wynik. Po wykonaniu pomiaru przyrząd wyświetli zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz wydrukuje potwierdzenie zawierające nazwę i numer urządzenia, datę i czas pomiaru oraz stężenie alkoholu.

Alkometr jest urządzeniem stacjonarno-przenośnym i może być używany w pomieszczeniach zamkniętych, jak również w radiowozach. Jest on dowodowym analizatorem wydechu spełniającym wymagania określone w obowiązujących przepisach. Co istotne, pomiary wykonane przez taki alkometr są wyżej stawiane niż uzyskane metodą laboratoryjną oznaczeń krwi. Policjanci są przekonani, że nowy, stacjonarno-przenośny alkometr pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ