Policjanci Ostrzegają Przed Fałszywymi Rachunkami Za Prąd

3541
Wyświetleń

objazd

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zgłosiło się kilka osób, które otrzymały podejrzaną fakturę za energię elektryczną. Dokument różnił się od poprzednio otrzymanych numerem klienta oraz rachunkiem bankowym odbiorcy. Sprawą usiłowania oszustwa już zajmują się policjanci. Funkcjonariusze ostrzegają o próbach takiego działania przestępców. Zachęcamy do wnikliwego sprawdzania treści faktur za energię elektryczną. Szczególną uwagę należy zwrócić na informacje dotyczące numeru klienta i licznika, danych osobowych oraz numeru konta wystawcy faktury. Ostrzegamy – dokumenty mogą być łudząco podobne do oryginalnych, zalecamy szczególną ostrożność. O próbach oszustwa należy zawiadomić dyżurnego Policji osobiście lub pod nr telefonu 997.

Biała koperta zawierająca fakturę za energię elektryczną, którą listonosze doręczają mieszkańcom Pomorza może oznaczać próbę oszustwa. Policjanci ostrzegają przed nową metodą działania przestępców. Faktury za prąd, które preparują oszuści są łudząco podobne do oryginalnych, w treści dokumentów znajdują się nieprawdziwe dane dotyczące np. numeru klienta i licznika energii oraz nieprawidłowe konto, na które należy wpłacić należność za dostawę prądu.

Starogardzcy mundurowi od wczoraj wyjaśniają próbę oszustwa na szkodę 5 mieszkańców powiatu starogardzkiego, którzy otrzymali podejrzane faktury za energię elektryczną.

Policjanci ostrzegają i zachęcają do szczególnej ostrożności przy opłatach za tzw. media. Przed dokonaniem wpłaty należy upewnić się, że faktura zawiera prawdziwe dane – można to zrobić porównując faktury z ubiegłych okresów. Szczególnie należy sprawdzić numer klienta i konta podanego na aktualnym dokumencie oraz wskazany stan licznika. Trzeba też wnikliwie sprawdzić dane osobowe, oszuści typują przypadkowe osoby, do których kierują sfałszowane faktury – w ten sposób chcą popełnić serię przestępstw.

Każdy przypadek próby oszustwa należy zgłosić dyżurnemu Policji. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ