Policjanci Z Starogardu Odzyskali Skradziony Sprzęt Wart 53 000 Zł

585
Wyświetleń

policja starogardPolicjanci ze Starogardu Gdańskiego odzyskali skradzioną minikoparkę z lawetą, sygnalizator ruchu wahadłowego oraz agregat prądotwórczy o łącznej wartości 53 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali również osoby podejrzane o popełnienie tego przestępstwa.

Pod koniec sierpnia br. policjanci ze Starogardu Gdańskiego przyjęli zawiadomienie o kradzieży tymczasowej sygnalizacji świetlnej, sterującej ruchem wahadłowym na jednej z remontowanych ulic. Jej wartość oszacowana została na kwotę 5 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się miejscowi kryminalni, którzy zatrzymali 2 mieszkańców powiatu starogardzkiego podejrzanych o dokonanie tej kradzieży. Dodatkowo okazało się, że jeden z zatrzymanych mężczyzn w lutym 2015r. dokonał kradzieży minikoparki z lawetą o wartości 40 tys. zł. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu koszalińskiego. Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Funkcjonariusze zatrzymali również jego 27-letniego wspólnika. Ponadto wyszło na jaw, że jeden z podejrzanych dokonał również kradzieży agregatu prądotwórczego o wartości 8 tys. zł. Do zdarzenia doszło w połowie marca br. na jednej z prywatnych posesji w gminie Starogard.

Prowadzone w tej sprawie przeszukania doprowadziły do odzyskania utraconego w wyniku kradzieży mienia. Śledczy ustalili również personalia pasera, który zakupił skradziony sprzęt po zaniżonej wartości.

Zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały już zarzuty. Za kradzież mienia oraz paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ