Policjanci Z Starogardu Zatrzymali Fałszywych Wnuczków

603
Wyświetleń

a111222222

Starogard Gd: Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenia metodą „na wnuczka”. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pracowali nad sprawą oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, do którego doszło 17 marca. Jak ustalili śledczy do 68-letniej mieszkanki Kociewia zadzwonił mężczyzna, który podawał się za członka rodziny. Gdy kobieta zorientowała się, że rozmawia z oszustem mężczyzna rozłączył się. Po kilku minutach do 68-latki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, która poinformowała, że prowadzi sprawę wyłudzeń, i prosi o współpracę. Pokrzywdzona była przekonana, że pomaga policjantom i przelała pieniądze oszustom. Sprawcy wyłudzili w ten sposób 13 tys. złotych, a oszukana kobieta po kilku godzinach od tego zdarzenia poinformowała już prawdziwych policjantów, że została oszukana.

Dzięki pracy operacyjnej, kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to oszustwo. Zatrzymani to mieszkańcy Sierpc. Zostali oni przewiezieni do Starogardu Gdańskiego, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci intensywnie pracują nad tą sprawą i ustalają kolejne osoby związane z tym oszustwem, sprawdzają również czy zatrzymani mężczyźni wcześniej nie wyłudzali pieniędzy.

Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za oszustwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

za KPP Starogard Gdański

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ