Policjanci Zatrzymali Sprawcę Kradzieży Kołpaków

749
Wyświetleń

qwerttyuioo

Starogard Gd: Starogardzcy kryminalni zatrzymali 34-latka podejrzanego o okradanie zaparkowanych samochodów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a policjanci odzyskali aż 131 skradzionych kołpaków. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia kryminalni ze starogardzkiej komendy, na podstawie otrzymanych zgłoszeń o kradzieżach kołpaków, ustalili pojazd którym może poruszać się sprawca tych kradzieży. Właścicielem auta okazał się mieszkaniec jednego ze starogardzkich osiedli. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W należącej do niego piwnicy policjanci zabezpieczyli 119 skradzionych kołpaków od pojazdów marki Volkswagen, Audi i Opel. Ponadto w samochodzie, którym poruszał się sprawca kryminalni zabezpieczyli kolejne 12 sztuk skradzionych kołpaków. W miniony piątek śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili mu zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci ustalają właścicieli zabezpieczonych kołpaków. Osoby, którym skradziono kołpaki na terenie Starogardu Gdańskiego w okresie ostatniego półrocza proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gd. pod nr tel. 58 737 02 22 , 58 737 02 21 lub z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod nr tel. 58 737 03 34.

fot, info za KPP Starogard Gdański

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ