Policjanci Ze Starogardu Otrzymali Nowy Radiowóz

491
Wyświetleń

radiowoz

Miasto pomogło kupić nowy radiowóz dla starogardzkiej policji

 Nowy opel corsa to jeden z siedmiu radiowozów, które trafiły już lub trafią do starogardzkiej policji jeszcze w tym roku. Kupiło go miasto wspólnie z Komendą Główną Policji. 3 października kluczyki do opla na ręce funkcjonariuszy przekazał prezydent Janusz Stankowiak.

– Nowe auto trafi do dzielnicowych z miasta – powiedział komendant insp. Bogusław Ziemba. – Nie jest to auto wyścigowe, ale nie zawsze takich aut potrzebujemy. Ten nieduży, ale bardzo zwinny samochód pozwoli nam sprawnie i szybko poruszać się po miejskich uliczkach. Zdecydowanie ułatwi codzienną pracę funkcjonariuszom z Prewencji, a mieszkańcy – miejmy nadzieję – poczują się bezpieczniej.

Auto kosztowało prawie 50 tys. zł. 23 tys.zł zapłaciło miasto, a resztę Komenda Główna Policji w Warszawie. Prezydent Janusz Stankowiak w imieniu mieszkańców Starogardu Gdańskiego wręczył asp. sztab. Maciejowi Olejniczakowi – dzielnicowemu północno-wschodniego obszaru miasta –  kluczyki do nowego radiowozu.

 – Mam nadzieję, że ten „mały” prezent w stosunku do ogromnej pracy, którą wykonujecie, pozwoli wam jeszcze lepiej chronić mieszkańców i szybko reagować na zgłoszenia. Oby wam dobrze służył – życzył funkcjonariuszom prezydent.

W poniedziałkowej uroczystości uczestniczyli również I zastępca komendanta powiatowego policji – mł. insp. Piotr Wiśniewski oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji.

/UM Starogard/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ