Policjanci Ze Starogardu Zlikwidowali Ogromną Uprawę Konopi Indyjskich

420
Wyświetleń

konopie

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na poddaszu jednego z budynków w pobliżu Starogardu Gdańskiego. Śledczy zabezpieczyli 6 doniczek z tą rośliną, ponad 250 gramów suszu roślinnego oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi. Do policyjnego aresztu trafił 24-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o uprawę zakazanych w Polsce roślin. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na poddaszu budynku. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci wkroczyli na teren jednej z prywatnych posesji.

W czasie przeszukania strychu, kryminalni zabezpieczyli namiot termiczny wyposażony w specjalistyczne oświetlenie i wentylację, w którym znajdowało się 6 doniczek z krzakami konopi.
Ponadto funkcjonariusze znaleźli 29 gałęzi tej zakazanej rośliny, które suszyły się na poddaszu budynku. Interweniujący w tej sprawie kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 250 gramów suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.
Kryminalni zatrzymali również 24-letniego mieszkańca Kociewia podejrzewanego uprawę zakazanych w Polsce roślin. Mężczyzna spędził noc w starogardzkiej komendzie. Dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty.

Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Dzięki ich pracy susz roślinny, który był by produktem końcowym nie trafi w ręce osób nieświadomych zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Za uprawę konopi indyjskich ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Jest to już druga w tym miesiącu akcja starogardzkich funkcjonariuszy, w wyniku której zabezpieczono taką ilość środków odurzających. Na początku października br. starogardzcy policjanci w trakcie kontroli drogowej zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz blisko 100 gramów amfetaminy. Mężczyzna, który kierował autem został tymczasowo aresztowany.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ