Policjanci Ze Starogardu Zlikwidowali Ogromną Uprawę Konopi Indyjskich

0
171
Wyświetleń
Reklama

konopie

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na poddaszu jednego z budynków w pobliżu Starogardu Gdańskiego. Śledczy zabezpieczyli 6 doniczek z tą rośliną, ponad 250 gramów suszu roślinnego oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi. Do policyjnego aresztu trafił 24-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o uprawę zakazanych w Polsce roślin. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na poddaszu budynku. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci wkroczyli na teren jednej z prywatnych posesji.

W czasie przeszukania strychu, kryminalni zabezpieczyli namiot termiczny wyposażony w specjalistyczne oświetlenie i wentylację, w którym znajdowało się 6 doniczek z krzakami konopi.
Ponadto funkcjonariusze znaleźli 29 gałęzi tej zakazanej rośliny, które suszyły się na poddaszu budynku. Interweniujący w tej sprawie kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 250 gramów suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.
Kryminalni zatrzymali również 24-letniego mieszkańca Kociewia podejrzewanego uprawę zakazanych w Polsce roślin. Mężczyzna spędził noc w starogardzkiej komendzie. Dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty.

Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Dzięki ich pracy susz roślinny, który był by produktem końcowym nie trafi w ręce osób nieświadomych zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Za uprawę konopi indyjskich ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Jest to już druga w tym miesiącu akcja starogardzkich funkcjonariuszy, w wyniku której zabezpieczono taką ilość środków odurzających. Na początku października br. starogardzcy policjanci w trakcie kontroli drogowej zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz blisko 100 gramów amfetaminy. Mężczyzna, który kierował autem został tymczasowo aresztowany.

Reklama
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here