Policjanci ze Zblewa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z Kociewia, który posiadał trzy zakazy sądowe prowadzenia pojazdów

10360
Wyświetleń

Policjanci ze Zblewa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy oraz posiadał 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. 47-latek odpowie teraz za niestosowanie się do wyroków sądu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, który wczoraj po południu został zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Zblewie. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze w miejscowości Piesienica zauważyli kierującego golfem mężczyznę, który był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwym. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.

Więcej Informacji z Kociewia

W czasie legitymowania funkcjonariusze wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,6 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 47-latek posiada 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, z których najdłuższy obowiązuje do grudnia 2024 roku.

Mundurowi udaremnili pijanemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Teraz mieszkaniec Kociewia po raz kolejny stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do orzeczonych wyroków oraz prowadzenie pojazdu pod znacznym wpływem alkoholu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ