Policjanci Zlikwidowali Nielegalną Uprawę Marihuany W Starogardzie

611
Wyświetleń

policjanci zlikwidowali uprawę marihuany

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na poddaszu jednego z budynków w pobliżu Starogardu Gdańskiego. Śledczy zabezpieczyli 3 doniczki z tą rośliną, ponad 170 gramów suszu roślinnego oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi. Do policyjnego aresztu trafiła 23- letnia kobieta, która jest podejrzewana o uprawę zakazanych roślin. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na poddaszu budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci zatrzymali 23-letnią mieszkankę Kociewia podejrzewaną o uprawę zakazanych roślin.

uprawa
Doniczki z Konopiami Indyjskimi/ KPP Starogard

W czasie przeszukania budynku wynajmowanego przez zatrzymaną kobietę policjanci zabezpieczyli namiot termiczny wyposażony w specjalistyczne oświetlenie i wentylację, w którym znajdowały się doniczki z 3 krzakami konopi indyjskich. Dodatkowo w tym samym budynku funkcjonariusze znaleźli 4 worki strunowe z suszem roślinnym o łącznej wadze ponad 170 gramów. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.

Kryminalni ustalili również personalia mężczyzny, który wynajmował budynek wspólnie z zatrzymaną kobietą i najprawdopodobniej ma związek z nielegalną uprawą konopi. Dzisiaj 26-latek stawił się do starogardzkiej komendy.

Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Dzięki ich pracy narkotyki nie trafią na rynek.

Za uprawę konopi indyjskich ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ