Powiat Starogardzki Bastionem PiS! Najlepszy Wynik Na Pomorzu.

719
Wyświetleń

bastion pisKociewie: PKW podała oficjalne wyniki wyborów do Sejmu RP. W całym kraju wygrało Prawo i Sprawiedliwość przed Platformą Obywatelską, Ruchem Pawła Kukiza, Nowoczesną Ryszarda Petru i Polskim Stronnictwem Ludowym.

W powiecie starogardzkim Prawo i Sprawiedliwość uzyskało rewelacyjny wynik – ponad 16 tysięcy głosów co daje ponad 38% głosów oddanych w powiecie starogardzkim. PiS wygrało w wszystkich gminach powiatu starogardzkiego, druga Platforma obywatelska uzyskała nieco ponad 10 tysięcy głosów, co daje 25 % wszystkich głosów.

Trzeci rezultat uzyskał Ruch Pawła Kukiza, który w powiecie starogardzkim zdobył 3487 głosów, co daje 8,16 % wszystkich głosów.

Wyniki Prawa i Sprawiedliwości to najlepszy wyniki PiS w całym województwie Pomorskim, a także najgorszy wyniki Platformy na Pomorzu. PO przegrała w wszystkich gminach powiatu starogardzkiego, w niektórych można mówić o deklasacji. W Skórczu PiS uzyskał 45% głosów, PO tylko 19% poparcia. Powiat Starogardzki można śmiało nazwać bastionem PiS na Pomorzu.

Wyniki wszystkich komitetów wyborczych:

wynikii

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ