Powiat starogardzki. W końcu dobre wiadomości dla kierowców! Będą zlikwidowane wahadła na trasie do Gdańska

2528
Wyświetleń

Trwa jeszcze modernizacja Drogi Wojewódzkiej nr 222 łączącej Starogard Gdański z Gdańskiem, jednakże już od soboty (12 października) kierowcy będą mieli powody do radości, ponieważ zlikwidowane zostaną uciążliwe objazdy.

W najbliższą sobotę (12 października po godz. 12.00) zostanie otworzony ruch w miejscowości Siwiałka. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, po tym terminie droga będzie przejezdna. Natomiast, w dalszym ciągu będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym w związku z wykonywaniem robót.

Przebudowa wpłynie znacznie na poprawę bezpieczeństwa ruchu samochodowego. Po zakończeniu przebudowy pojawią się elementy uspokojenia ruchu, przejścia dla pieszych, chodniki, nowe zatoki autobusowe oraz zwiększona ilości punktów świetlnych będzie też miała wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

Przypomnijmy, że modernizacja drogi wojewódzkiej  rozpoczęła się w 2017 r. To jedna z najbardziej obciążonych dróg w województwie pomorskim, która łączy liczący ponad 130 tys. mieszkańców powiat starogardzki z metropolią trójmiejską.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ