Pożar Zabytkowych Młynów W Starogardzie Gdańskim

891
Wyświetleń

 

Pożar zabytkowych młynów w Starogardzie Gdańskim
Facebook/StarogardGdański

Starogard Gdański: 14 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem w Starogardzie Gdańskim, który wybuchł w godzinach rannych. Płonęły zabytkowe młyny przy ulicy Tczewskiej. Akcja gaśnicza została pomyślne zakończona przed kilkunastoma minutami.

FACEBOOK/STAROGARDGDAŃSKI
FACEBOOK/STAROGARDGDAŃSKI

Pożar młynów w Starogardzie

Z powodu pożaru, zawaliły się dwie ściany jednego z budynków zabytkowego kompleksu. Ogień, z którym walczyło w sumie 14 zastępów straży pożarnej, udało się już opanować, budynek został jednak doszczętnie zniszczony i wymaga całkowitej rozbiórki.

Jak informowała w godzinach porannych Karina Stankowska – rzecznik Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim ”W tej chwili trwa dogaszanie zarzewia ognia, natomiast tam jeszcze istnieje ryzyko zawalenia się kolejnej ściany”.

Utrudnienia na ulicy Tczewskiej

Jak informuje nas dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim Policja zamknęła ruch przy ulicy Tczewskiej ze względu na możliwość zawalenia się niektórych fragmentów konstrukcji. Taką decyzję wydał Inspektor Nadzoru Budowlanego. Proponujemy objazd ulicą Hallera bądź Aleją Unii Europejskiej tym, którzy chcą przedostać się z północnej części miasta w okolice ulicy Kościuszki, Sobieskiego czy Rynku.

AKTUALIZACJA: Ulica Tczewska jest już przejezdna!

Przeczytaj także: Będzie drugi Lidl w Starogardzie. Otwarcie na jesień 2016 roku

Nikt nie ucierpiał

Najprawdopodobniej nikt nie został ranny. Ewakuowano pracownika elektrowni wodnej, która mieściła się w jednym z budynków kompleksu.

944872_502284199956959_4119812443903040354_nPożar z 2013 roku

W 2013 roku wielki pożar spalił cały kompleks zabytkowych młynów w Starogardzie Gdańskim. Po pożarze część budynków została już rozebrana, pozostałe ściany i budynki zostały spalone w wyniku dzisiejszego pożaru.

Tak jeszcze przed kilkoma dniami wyglądały spalone młyny w Starogardzie Gdańskim. Widoczne na filmie ściany zawaliły się. Video

fot. Facebook/STAROGARDGDAŃSKI

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ