Prawie 20 Różnych Tańców Na Jednej Imprezie SCK

931
Wyświetleń

sck

W sobotę 7 maja po raz pierwszy w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się pokaz młodych adeptów sztuki tanecznej. Nazwa imprezy pod hasłem “Sala 215” była okazją do świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest 29 kwietnia na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Wyjątkowość imprezy polegała na pokazaniu tych form tańca, które trenowane są w murach Starogardzkiego Centrum Kultury, w sali lustrzanej 215.

Imprezę otworzył specjalny pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu tancerzy Klubu Tańca Towarzyskiego “Impuls”, którzy następnie zatańczyli tańce standardowe w dwóch grupach (walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep). Instruktorem i opiekunem klubu jest Janusz Lewandowski.

Kilka prezentacji baletowych pokazały uczestniczki zajęć w wieku od 4 do 12 lat, które prowadzi Janina Czyszak. Był Taniec Chiński z baletu “Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, polka francuska Johanna Straussa, czy prezentacja solistki do utworu “Wróżka cukrowa” z baletu “Śpiąca Królewna” Piotra Czajkowskiego.

Po raz pierwszy publicznie wystąpili tancerze hip hop dance podzieleni na dwie grupy wiekowe. Obie z nich, zarówno młodsza jak i starsza przygodę z tańcem rozpoczęły w SCK od września 2015 roku pod okiem Jakuba Grędy. Nazwa młodszego zespołu to “Grędziaki”, a starszego “New Flight”. Obie grupy zaprezentowały się się w jednym pokazie.

Pierwszy przegląd działań tanecznych Starogardzkiego Centrum Kultury zakończyła prezentacja tańców latynoamerykańskich (samba, cza cza, rumba, pasodoble, jive) w wykonaniu par Klubu Tańca Towarzyskiego “Impuls”, który w przyszłym roku będzie obchodził 40-lecie istnienia.

Przez cały rok szkolny 2015/2016 w zajęciach tanecznych organizowanych przez Starogardzkie Centrum Kultury, w różnych kategoriach wiekowych uczestniczy około 150 osób. Nabory w kolejnym sezonie po wakacjach rozpoczną się już pod koniec sierpnia.

Zdjęcia z imprezy na następnej stronie:

1
2
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ