Program 500+ Zatwierdzony Przez Rząd Beaty Szydło. Zobacz Wnioski

1146
Wyświetleń

wniosek 500  plus

Kraj: W poniedziałek rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza program “Rodzina 500 plus” – poinformowała premier Beata Szydło.  Dziś przedstawiamy podstawowe dwa załączniki wniosków, które należy wypełnić, aby otrzymać wsparcie na wychowywanie dzieci.

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przewiduje świadczenie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) – również na pierwsze dziecko.

Wszystkie szczegółowe odpowiedzi można uzyskać na oficjalnej stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

– To jest bardzo ważny dzień dla mnie osobiście, bo mogę dzisiaj powiedzieć, że dotrzymałam danego słowa. To jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin – powiedziała premier Beata Szydło przed przekazaniem projektu programu “Rodzina 500 plus” marszałkowi Sejmu.

Poniżej przedstawiamy dwa podstawowe wzory załączników, które należy wypełnić, aby otrzymać wsparcie na wychowywanie dzieci.

wniosek500+ wniosek 500+

 

 

 

 

 

/Codzienny Serwis Informacyjny PAP, fot. Kancelaria Premiera RP/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ