Przebudowa Drogi Owidz – Janowo. Gmina Otrzymała Dofinansownie

572
Wyświetleń

przebudowa drogi owidz  janowoGmina Starogard: W najbliższych miesiącach rozpocznie się gruntowna modernizacja drogi gminnej łączącej Owidz z Janowem. Gmina wiejska Starogard złożyła wniosek o dofinansowanie na przebudowę wymienionej drogi w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Wniosek gminy wiejskiej Starogard został bardzo wysoko oceniony i został sklasyfikowany na trzecim miejscu spośród wszystkich 63 wniosków. Tak wysoka pozycja sprawia, że dofinansowanie jest pewne i wkrótce zostanie podpisana umowa pomiędzy gminą a wojewodą pomorskim.

Przeczytaj także: Starogard. Ulica Kościuszki będzie przebudowana

W ramach przebudowy zostanie wykonana nowa nawierzchnia a także co ważne dla rowerzystów powstanie nowa ścieżka rowerowa na całym odcinku drogi oraz chodniki w terenie zabudowanym. W centrum wsi Owidz zostanie wybudowane rondo. W planach jest także kompleksowa modernizacja drogi, w tym odwodnienie, oświetlenie, wymianę nawierzchni na przejeździe kolejowym oraz budowę przejścia przez tory. Całkowity koszt przebudowy powinien zmieścić się w kwocie ok. 7 mln zł, dofinansowanie przyznane przez urząd wojewódzki wyniesie ok. 3 mln zł. Dokładny koszt przebudowy poznamy jednak po wyborze wykonawcy drogi.

Jest to ważna inwestycja dla mieszkańców wsi Owidz, bezpośrednio przy modernizowanej drodze znajdują się dwie placówki oświatowe – szkoła ponadgimnzjalna oraz Zespół Wychowania Przedszkolnego. Do obu placówek dojeżdża młodzież z całego powiatu starogardzkiego. Realizacja projektu przyczyni się do skrócenia czasu dojazdu do szkoły, a także w znacząco zwiększy bezpieczeństwo poruszania się po drodze dzieci i młodzieży.

Przebudowa drogi Owidz – Janowo połączy także drogę wojewódzką nr 222 z miejscowością Owidz i przyczyni się do poprawienia spójności komunikacyjnej gminy Starogard i powiatu starogardzkiego. Termin realizacji przebudowy powinien w myśl zasad przyjętych w programie zakończyć się do końca 2016 roku.  Nowa droga wpisuje się w plan inwestycji przewidzianych do realizacji w najbliższym czasie w Starogardzie i okolicach. W tym roku powinna rozpocząć się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 222 i 229 łączącej Starogard z miejscowością Pelplin, w trakcie przygotowania jest studium korytarzowe dla obwodnicy Starogard Gdańskiego.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ