Remont Ulicy Lubichowskiej. Uwaga Na Zwężenia Jezdni.

717
Wyświetleń

a2223

Starogard Gd:  Od kilku tygodni trwa przebudowa ulicy Lubichowskiej w Starogardzie Gdańskim. W ramach tego projektu za kwotę 6,5 mln złotych zostanie przebudowany ponad 2 km odcinek drogi od wjazdu do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Star-Wik” do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2712 G Koteże – Sucumin.

Po zakończeniu remontu powstanie dwupasmowa jezdnia o szerokości 7 m z nową nawierzchnią bitumiczną, ścieżka rowerowa na całym odcinku, chodniki po obu stronach drogi (na odcinku od Os. Przylesie do skrzyżowania z drogą Koteże – Sucumin  chodniki będą po jednej stronie), wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa z jednoczesną likwidacją rowów odwadniających. Odwodnienie ulicy umożliwi odpowiednie zagospodarowanie dotychczas niezagospodarowanego pasa drogowego o chodniki i ścieżki rowerowe.

W ramach przebudowy powstaną także zatoki autobusowe a także zostaną wybudowane prawoskręty, które usprawnią ruch na tej ważnej dla mieszkańców Starogardu ale także całego powiatu drodze.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ