Rewitalizacja Miasta Starogard. Konsultacje Społeczne

806
Wyświetleń

rewitalizacja miasta starogardStarogard: Mieszkańcy Starogardu czekają już od wielu lat na rewitalizację miasta Starogard, w tym także  zaniedbanych części miasta. Po transformacji ustrojowej w 1989 roku a także w wyniku wielu procesów (m. in. upadek przemysłu w Starogardzie Gdańskim) wiele obszarów stolicy Kociewia podupadło i dziś nie są wykorzystywane w pełni.

Rewitalizacja miasta oznacza proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki.

Do obszarów wymagających dziś rewitalizacji miasto wyznaczyło m . in obszar starogardzkiego rynku, okolicznych ulic a także Alei Wojska Polskiego, ulicę Tczewską, Kościuszki, Drogę Owidzką. Rewitalizacja miasta Starogard to nie tylko poprawa atrakcyjności turystycznej, gospodarczej miasta, to także poprawa życia mieszkańców zamieszkujących dziś dzielnice, które wymagają rewitalizacji. To szansa na poprawę wielu wskaźników, które przyczynią się do rozwoju miasta a także jego mieszkańców.

rewitalizacja starogard owidzka
Rewitalizacja – przykład zdegradowanego obszaru miesjskiego

Informujemy, że rozpoczynają się kolejne konsultacje społeczne poświęcone opracowaniu Programu Rewitalizacji dla naszego miasta.

Spotkania otwarte odbędą się w dniach:

  • 13 października 2015r. o godz. 1600 w Ratuszu, ul. Rynek 1 dla organizacji pozarządowych,
  • 14 października 2015r. o godz. 1600 w Ratuszu, ul. Rynek 1 dla przedsiębiorców

Zebrane uwagi, opinie i pomysły posłużą następnie do opracowania dokumentu Programu Rewitalizacji podczas spotkań warsztatowych – do uczestnictwa w których zapraszamy  w dniach:

  • 9 listopada 2015r. o godz. 1700 w Ratuszu, ul. Rynek 1,
  • 10 listopada 2015r. o godz. 1700 w Ratuszu, ul. Rynek 1,
  • 16 listopada 2015r. o godz. 1700 w Ratuszu, ul. Rynek 1,
  • 17 listopada 2015r. o godz. 1700 w Ratuszu, ul. Rynek 1.

Oficjalna strona miasta przedstawia także dokumenty związane z planem rewitalizacji miasta

Uwagi, opinie i pomysły dotyczące programu rewitalizacji można również przesyłać  do 31 października 2015r. na adres rewitalizacja@um.starogard.pl.

Projekt pt. Rewitalizacja miasta Starogard Gdański ma szansę otrzymać w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 środki na realizację wielu przedsięwzięć z nią związanych. Konsultacje społeczne wzmacniają projekt i są bardzo ważne, gdyż zmiany w miejskiej tkance powinny być przeprowadzane w drodze szerokiego konsensusu.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ