Rozpoczął się kompleksowy remont posterunku policji w Lubichowie. ZDJĘCIA

1557
Wyświetleń

Kilka dni temu rozpoczął się kompleksowy remont Posterunku Policji w Lubichowie. Niebawem posterunek, wnętrze budynku oraz jego otoczenie zyska nowy wygląd. Rewitalizacja obiektu pokryta zostanie w całości ze środków budżetowych. Na czas remontu funkcjonariusze z Lubichowa przeniesieni zostali do pobliskiego Posterunku Policji w Zblewie. Dodatkowo w celu ułatwienia mieszkańcom kontaktu z policjantami w Urzędzie Gminy w Lubichowie na czas remontu utworzono specjalny pokój przyjęć interesantów.

Prace związane z remontem budynku Posterunku Policji w Lubichowie ruszyły 24 września br. i potrwają przez najbliższe 11 miesięcy. Rewitalizacja budynku kosztować będzie ponad 1,1 mln zł i zostanie pokryta w całości ze środków policji. Wykonawcą remontu jest firma z powiatu chojnickiego.

Na tle rozwijającej się gminy, budynek posterunku do tej pory wyglądał mało estetycznie. Teraz wykonana zostanie termomodernizacja, która ma na celu poprawę warunków obsługi obywateli i petentów, a także obniżenie kosztów związanych z eksploatacją budynku. Obiekt uzyska nową elewację w kolorach obowiązujących w policji tj. odcieniach szarości. Kapitalny remont obejmie również wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna, grzewcza i sanitarna. Wykonany zostanie także remont dachu. Budynek nabierze nowego blasku i świeżości. Zagospodarowany zostanie teren wokół posterunku wraz z małą architekturą i podjazdem dla osób niepełnosprawnych.

Na czas remontu, policjanci z Lubichowa przeniesieni zostali do Posterunku Policji w Zblewie przy ul. Głównej 3, gdzie są dostępni dla interesantów w godzinach od 7:30 do 22:00 (telefon kontaktowy /58/ 737-02-66).

Ponadto w celu ułatwienia interesantom kontaktu z policjantami, w Urzędzie  Gminy w Lubichowie utworzony został specjalny pokój (pok. nr 20), w którym w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach od 10:00 – 14:00 dyżurować będą funkcjonariusze. Numery telefonów komórkowych oraz adresy mailowe do dzielnicowych nie uległy zmianie. Korzystając z telefonu komórkowego z dostępem do Internetu  istnieje możliwość kontaktu z dzielnicowym za pomocą aplikacji Moja Komenda. W przypadku trudności w nawiązaniu kontaktu należy dzwonić bezpośrednio do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pod całodobowy nr telefonu /58/ 737-02-22.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ