Ścieżka Rowerowa Połączy Starogard I Pelplin

1467
Wyświetleń

ścieżka rowerowa połączy starogardKociewie: W najbliższym czasie spełni się marzenie wielu miłośników jazdy na rowerze. Jeszcze niedawno, gdyby ktoś powiedział, że rowerem będzie można dojechać ze Starogardu do Pelplina nikt tych planów nie brał by na poważnie, jednak w tym roku rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 222 i 229 a wraz z nią powstanie nowy ciąg pieszo – rowerowy.

W najbliższych tygodniach ruszy przebudowa drogi nr 222 i 229 łączącej Starogard z węzłem A-1 w Ropuchach. Dzięki tej inwestycji poprawi się nie tylko komfort podróżowania kierowców ale także  bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Przeczytaj także. Rusza przebudowa drogi ze Starogardu do węzła A-1 w Ropuchach

W ramach przebudowy powstanie nowa ścieżka rowerowa. Jej pierwsza część ze Starogardu Gdańskiego do Jabłowa liczyć będzie ok. 4 km i biec będzie po prawej stronie jezdni patrząc w kierunku Jabłowa. Poniżej przedstawiamy projekt ścieżki w miejscowości Janowo a także w okolicach ronda w Jabłowie, które powstanie w ramach inwestycji.

ścieżka rowerowa starogard- janowo - jabłowo

Druga cześć ścieżki rowerowej biec będzie z Jabłowa, poprzez Lipinki Szlacheckie, aż do węzła przy A-1 w Ropuchach. Ten odcinek liczyć będzie ponad 4 kilometry długości i zostanie wykonany z kostki betonowej. Z Ropuch do Pelplina istnieje chodnik a potem ścieżka rowerowa, dzięki czemu już w 2017 roku rowerzyści pokonają odcinek pomiędzy stolica Kociewia a Pelplinem w bezpieczny i komfortowy sposób. Ścieżka ta może stać się także jedną z atrakcji turystycznych Kociewia.

ściezka rowerowa starogard - jabłowo

Ścieżka rowerowa połączy Starogard i Pelplin. Poprawi się nie tylko połączenie rowerowe pomiędzy tymi miastami. Zyskają także mieszkańcy miejscowości, które leżą przy budowanej ścieżce rowerowej ( Lipinki Szlacheckie, Jabłowo, Janowo, Ropuchy). Dzięki tej inwestycji realne wydaje się stworzenie całościowego, kompleksowego schematu połączeń rowerowych pomiędzy miastami Kociewia a także wzbogacenie oferty turystycznej. Przypomnijmy, że w planach jest także realizacja ścieżki rowerowej ze Starogardu do Skarszew po szlaku dawnej linii kolejowej. Realizacja tego projektu wraz z powyżej prezentowym w sposób znaczący poprawi atrakcyjność turystyczną powiatu starogardzkiego a także tczewskiego.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ