SCK Przeprowadziło Akcję Zima. FOTO

787
Wyświetleń

sck przeprowadziło akcję zima

W czasie ferii zimowych Starogardzkie Centrum Kultury zorganizowało spotkania dla dzieci, przebywających w tym czasie w domach. Od 15 do 26 lutego średnio około 60 uczestników dziennie brało udział w różnych zajęciach kulturalnych.

Spotkania odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00. Dzieci brały dział w zajęciach plastycznych, tanecznych, teatralnych, muzycznych.

Uczestnicy Akcji Zima w czasie ferii odwiedziły inne instytucje miejskie: Miejską Bibliotekę Publiczną, Urzędu Miasta gdzie gościły m. in. w gabinecie Janusza Stankowiaka – Prezydenta Starogardu Gd., Muzeum Ziemi Kociewskiej.

W piątek 19 lutego dzieci wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie. Uczestnicy wycieczki zwiedziły teren szkoły, zobaczyły zwierzęta gospodarskie i inne. Dzieci miały okazję przejechać się konną i bryczkami. Było też ognisko i kiełbaski.

Dla dzieci uczestniczących w Akcji Zima zajęcia przeprowadzili członkowie Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego, Michał Nagórski ze Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej, które mieści się w SCK. Odbył się dzień gier planszowych koordynowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych “All Art”.

Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników ferii zimowych w SCK było wyjście na kręgle do Centrum Bowling Club Pani Jadwigi Lica.

Ostatniego dnia ferii dzieci przygotowywały własną pizzę w Pizzerii Da Grasso i otrzymały Dyplom Ukończenia Kursu Robienia Pizzy.

ferie_sck1 ferie_sck2 ferie_sck3 ferie_sck4 ferie_sck5 ferie_sck6 ferie_sck8 ferie_sck9 ferie_sck10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/SCK/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ