SCK Zaprasza Na Noc Muzeów – Noc Kultury W Kinie "Sokół"

1205
Wyświetleń

sck zaprasza na noc muzeów do kina sokół

W ramach majowej akcji “Noc Muzeów” Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza do kina “Sokół”. 14 maja zostaną wyświetlone dwa filmy, na które wstęp będzie wolny. O godzinie 19:30 odbędzie się projekcja filmu “Starigrod 1197”, a o godzinie 20:30 film „Dzień Dobry, Kocham Cię!”.

film_starigrod_plakat

“Starigrod 1197” to film opowiadający o początkach miasta Starogard, gdy to na te ziemie, za zaproszeniem księcia Grzymisława, przybyli Joannici, dotyczącego okresu XII/XIII wiecznej historii miasta. Scenariusz filmu powstał na podstawie dostępnych faktów historycznych o historii Starogardu z tego okresu i wiąże się historią zakonu Joannitów. Film został wyprodukowany przez koło “LOK ADAMANTOS – Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego” ze Starogardu Gdańskiego. Uroczysta premiera odbyła się w grudniu 2015 roku.

“Dzień dobry, kocham cię!” to polska komedia romantyczna z 2014 roku w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Szymon Kosowski, przystojny i wysportowany lekarz jednej z prywatnych warszawskich klinik, który jest obiektem westchnień wśród pacjentek i żeńskiej części personelu, szczególnie pielęgniarki Pati, podczas powrotu rowerem do domu zauważa piękną i dowcipną pracownicę korporacji i miłośniczkę rolek – Basię, przez co wpada do jednej zfilm dzien dobry_plakat miejskich fontann. Wkrótce oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Niestety, seria pechowych zbiegów okoliczności powoduje utratę kontaktu między nimi. Od tej pory robią wszystko, by się wzajemnie odnaleźć. Tymczasem Basia wpada w oko playboyowi, synowi bogatych rodziców, koledze z podstawówki – Leonowi Glecowi, który dostał ultimatum od rodziców: albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony. W filmie grają Barbara Kurdej-Szatan, Aleksy Komorowski, Łukasz Garlicki, Olga Bołądź, Maciej Musiał.

/SCK/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ