Sezon Ruszył Na Dobre. Kociewskie Diabły W TBL

863
Wyświetleń

plkfb

Za nami już 3 kolejki ligowych zmagań Starogardzkiej Polpharmy w PLK. Po rozegraniu pierwszych trzech meczów SKS zajmuje 7 lokatę w tabeli z korzystnym bilansem 2-1.
Chociaż pre-season w wykonaniu SKS-u był raczej mało udany bilans spotkań 2-7 nie napawał optymizmem, to po pierwszych spotkaniach można śmiało powiedzieć, że Polpharma gra dobrze i mimo skromnych środków zbudowała dobry zespół.

Kluczowymi postaciami w drużynie kociewskich diabłów jest bardzo dobry amerykański środkowy Evan Ravenel, który jest najlepiej punktującym (19,3 pkt.) i zbierającym (8.7 zb.) zawodnikiem w drużynie.
I to właśnie ten zawodnik wyrasta na lidera zespołu chociaż sezon po reformie ligi będzie długi i jeszcze w tej kwestii może wyłonią się następni liderzy zespołu. Ważnym ogniwem drużyny są też dobry strzelec Tony Meier i polscy gracze tacy jak Grzegorz Kukiełka i Piotr Robak którzy grają sporo i są bardzo zespołowo grającymi zawodnikami.
Farmaceuci wygrali wszystkie mecze w swojej hali zarówno w pierwszym spotkaniu z drużyną z Tarnobrzega i ostatnio z zespołem Polski Cukier Toruń gdzie gra nasz wychowanek Kacper Radwański a trenerem, jest dobrze znany kibicom „Kociewskich Diabłów” Serb Milija Bogicevic. Jedyna na razie jak dotąd porażka miała miejsce w drugiej kolejce w meczu rozgrywanym na wyjeździe z Polfarmexem Kutno gdzie przegraliśmy 80-62.

Polpharma Starogard Gdański rozgrywa swój 11 sezon na najwyższym krajowym poziomie miejmy wiarę, że i w tym sezonie nie zabraknie wielu ciekawych spotkań i emocjonujących „końcówek meczów”, które rozstrzygniemy na swoją korzyść.

Red, foto: https://www.flickr.com/photos/drabikpany, CC BY 2.0

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ