Skarszewy. Mury Obronne Miasta Zostaną Podświetlone

741
Wyświetleń

muryobronne skarszewySkarszewy: Już w najbliższą środę  (21 października o godzinie 19:00) w Skarszewach zaplanowano widowisko „Sztuka światła i dźwięku”. Wydarzenie te, będzie początkiem  podświetlenia murów obronnych, które po wielu latach starań zaczną być eksponowane jako warty obejrzenia zabytek Skarszew.

Skarszewy to jedno z najstarszych miast Pomorza. Miasto posiada wiele zabytków a w przeszłości pozycja Skarszew była o wiele bardziej istotna niż obecnie, gdyż były one siedzibą starostwa. Do dziś w mieście zachowało się wiele zabytków, w tym dwa kościoły (Kościół p.w. Kościół świętego Michała Archanioła w Skarszewach, Kościół p.w. św. Maksymiliana a także Zamek Joannitów). Mury obronne miasta są integralną częścią starego miasta Skarszew i ich podświetlenie znacznie podkreśli przepiękną panoramę Skarszew widoczną od strony ulicy Kościerskiej.

rozmowa kociewie

Na środowy wieczór zaplanowano liczne atrakcje. Na uczestników imprezy przygotowano pokaz pirotechniki oraz laserów połączony z ciekawą muzyką. Będą też fajerwerki, a dla wszystkich rozgrzewająca kawa i czekolada. Mury obronne miasta zostaną podświetlone przy użyciu nowoczesnych laserów. Start imprezy zaplanowano na godzinę 19:00.

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ