Skrzyżowanie ulicy Pomorskiej z Pelplińską zostanie zmodernizowane

6355
Wyświetleń

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 222 z ul. Pomorską zostanie wkrótce przebudowane. Jedno z newralgicznych miejsc  w Starogardzie za kilkanaście miesięcy zamieni się w rondo.

Przeczytaj także: Jan Kilian: Starogard potrzebuje czystego powietrza. Mamy plan nowego parku na południu Starogardu i 5 hektarów nowej zieleni w mieście.

Jak przekonują miejscy urzędnicy dd 2015 roku władze miasta Starogard Gdański współpracują z Samorządem Województwa Pomorskiego w zakresie przebudowy odcinków DW 222 (Gdańska, Pelplińska, Pomorska). Warto dodać, że obecne skrzyżowanie  jest bardzo niebezpieczne i często dochodzi na nim do kolizji i stłuczek samochodów.

W maju 2015 roku Gmina Miejska Starogard Gdański udzieliła pomocy finansowej Samorządowi Województwa Pomorskiego na opracowanie dokumentacji technicznej kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 222 w granicach Miasta. Inwestycja objęła dwa odcinki:

Przeczytaj także: 12 października otwarcie Alei Wojska Polskiego i węzła przy dworcu PKP.

• ul. Pelplińskiej od skrzyżowania z ul. Pomorską (wraz z newralgicznym/niebezpiecznym skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (rondo Solidarności)
• odc. ul. Gdańskiej od płn. granicy Miasta do skrzyżowania z ul. M. Hillar (PKS) wraz z przebudową wiaduktu kolejowego.

Dokumentacja jest gotowa do realizacji od 2017 roku, a zarządca drogi  zapowiada przebudowę skrzyżowania ul. Pelplińskiej z ul. Pomorską. Inwestycja ma być wykonana w najbliższych kilkunastu miesiącach.

fot /googlemaps/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ