Sondaż Prezydencki: Jan Kilian Na Prowadzaniu, Stachowicz Poza II Turą.

408
Wyświetleń

001222

sondaz

Starogard Gd: Już za tydzień, w niedzielę 16 listopada czekają nas wybory samorządowe. Mieszkańcy Starogardu wybiorą w nich nowych radnych do rady miasta, powiatu, sejmiku województwa a także nowego Prezydenta Miasta.

Przeprowadziliśmy w dniach 5-8 listopada sondaż, w którym zapytaliśmy mieszkańców stolicy Kociewia na jakiego kandydata chcą oddać swój głos 16 listopada, w wyborach samorządowych na Prezydenta Starogardu. 33,2% mieszkańców Starogardu chce zagłosować na Jana Kiliana – kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Starogardu. 21,2% wyborców wskazało na popieraną przez Platformę Obywatelską Iwonę Lewndowską, byłą wiceprezydent miasta.         18, 4% respondentów wskazało na obecnie urzędującego prezydenta miasta – Edmunda Stachowicza. Kandydat Naszego Starogardu – Janusz Stankowiak może liczyć 12,4% głosów wyborców.

Dość liczna jest grupa mieszkańców, którzy nie wiedzą na jakiego kandydata chcą zagłosować za tydzień, w niedzielę. Niemal 15% mieszkańców Starogardu nie wskazało osoby, którą chcą widzieć na najwyższym urzędzie w mieście. Frekwencja nie będzie zbyt wysoka i nie przekroczy 43%.

Sondaż przeprowadzono na grupie 150 dorosłych mieszkańców Starogardu, w dniach 5-8 listopada.

Red

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ