Sondaż Wyborczy: W Gminie Tczew Prowadzi Tadeusz Bubka, Obecny Wójt Poza II Turą.

644
Wyświetleń

sondaż tczew

Gmina Tczew: W niedzielę 16 listopada czekają nas długo oczekiwane wybory samorządowe. Mieszkańcy gminy Tczew wybiorą w nich radnych do rady gminy, powiatu i sejmiku województwa pomorskiego oraz przede wszystkim wójta gminy.

Według najnowszego sondażu, który w dniach 9-12 listopada br. przeprowadził portal naszekociewie.pl na terenie gminy Tczew  zdecydowanie prowadzi Tadeusz Bubka na którego chce głosować 30,7% mieszkańców. W drugiej turze znalazł by się także były wicewójt Henryk Łucki który otrzymał 24,5% głosów wyborców. Na trzecim miejscu uplasował się Roman Małecki na którego wskazało 14,3% respondentów, a tuż za nim dopiero obecny wójt Roman Rezmerowski z 13,5% poparciem. Kolejny kandydat Henryk Bzowski może liczyć tylko na 6,8% głosów wyborców, a najmniejszym poparciem wśród mieszkańców cieszy się Dariusz Godlewski 3,2% głosów. Ponadto 7% wyborców nie wskazało swojego kandydata na wójta.

Frekwencja zgodnie z wcześniejszymi prognozami powinna być wysoka i przekroczyć ponad 54%. Sondaż przeprowadzono w dniach 9-12 listopada br. roku na grupie 300 dorosłych mieszkańców gminy Tczew.

Red

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ