Spalona Biedronka I Dyskoteka W Tczewie. Olbrzymie Straty. FOTO

1494
Wyświetleń

spalona biedronka

Tczew: W dniu dzisiejszym mieszkańców Tczewa sparaliżowała wiadomość o pożarze dużego obiektu handlowego ”Retman”, który mieści się przy ulicy Wojska Polskiego. Pożar, który wybuchł o godzinie czwartej nad ranem gasiło 16 zastępów straży pożarnej m. in z Tczewa, Gniewa i Pelplina.

Ok. godziny dwunastej zakończyła się akcja gaszenia pożaru. Jak informują strażacy pożar wybuchł na piętrze, na którym mieściła się dyskoteka. Ogień szybko się rozprzestrzenił i zajął niemal połowę budynku handlowego.

Budynek do rozbiórki

Jak wstępnie ustaliliśmy straty spowodowane pożarem są ogromne. Dwie kondygnacje budynku zostaną rozebrane a następnie odbudowane. Można już dziś powiedzieć, że koszt tej inwestycji wyniesie wieleset tysięcy złotych. W wyniku pożaru ucierpiał także dyskont spożywczy znanej sieci sklepów spożywczych ”Biedronka”. Pomieszczenia w sklepie są całkowicie zalane a woda wdarła się nawet do piwnicy budynku. Sklep jest obecnie nieczynny, część towaru uległa zniszczeniu. Całkowicie spłonęło piętro budynku, w którym mieściła się dyskoteka.

Czy ktoś ucierpiał?

Dwóch pracowników ochrony poinformowało straż o pożarze, przekazali także informację, że w środku płonącego budynku nikogo nie ma. Dlatego najprawdopodobniej w całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyna pożaru nie jest znana. Ustalą ją policjanci i eksperci. Być może mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej.

FOTO:

pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ