Spalona Biedronka I Dyskoteka W Tczewie. Olbrzymie Straty. FOTO

0
681
Wyświetleń
Reklama

spalona biedronka

Tczew: W dniu dzisiejszym mieszkańców Tczewa sparaliżowała wiadomość o pożarze dużego obiektu handlowego ”Retman”, który mieści się przy ulicy Wojska Polskiego. Pożar, który wybuchł o godzinie czwartej nad ranem gasiło 16 zastępów straży pożarnej m. in z Tczewa, Gniewa i Pelplina.

Ok. godziny dwunastej zakończyła się akcja gaszenia pożaru. Jak informują strażacy pożar wybuchł na piętrze, na którym mieściła się dyskoteka. Ogień szybko się rozprzestrzenił i zajął niemal połowę budynku handlowego.

Budynek do rozbiórki

Jak wstępnie ustaliliśmy straty spowodowane pożarem są ogromne. Dwie kondygnacje budynku zostaną rozebrane a następnie odbudowane. Można już dziś powiedzieć, że koszt tej inwestycji wyniesie wieleset tysięcy złotych. W wyniku pożaru ucierpiał także dyskont spożywczy znanej sieci sklepów spożywczych ”Biedronka”. Pomieszczenia w sklepie są całkowicie zalane a woda wdarła się nawet do piwnicy budynku. Sklep jest obecnie nieczynny, część towaru uległa zniszczeniu. Całkowicie spłonęło piętro budynku, w którym mieściła się dyskoteka.

Czy ktoś ucierpiał?

Dwóch pracowników ochrony poinformowało straż o pożarze, przekazali także informację, że w środku płonącego budynku nikogo nie ma. Dlatego najprawdopodobniej w całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyna pożaru nie jest znana. Ustalą ją policjanci i eksperci. Być może mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej.

FOTO:

pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew pożar tczew

Reklama
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here