Stachowicz Nie Wie Czy Ulica Jabłowska Zostanie Skończona W Terminie!?

694
Wyświetleń

jablowskawTERMINIE

Starogard Gd: Tysiące mieszkańców Starogardu ale także okolicznych miejscowości czekają na zakończenie trwającej już blisko rok  przebudowy ulicy Jabłowskiej. Droga ta nie tylko połączy ulicę Pelplińską z ulicą Mickiewicza ale także przedłuży istniejącą ścieżkę rowerową od ronda Andrzeja Grubby aż do ulicy Pelplińskiej.

W ostatnim czasie urzędujący Prezydent miasta Edmund Stachowicz poinformował mieszkańców na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, że i tu cytat ”Oto układ ścieżek rowerowych w naszym mieście. Część z nich fanom rowerów jest już na pewno znana, a kolejna część będzie do poznania i wypróbowania wkrótce. Do końca roku powstaną bowiem nowe ścieżki na ulicy Zielonej, Nowowiejskiej i Skarszewskiej”.  Dla zobrazowania tych planów przedstawił na swoim profilu taką oto grafikę:

za www.facebook.com/edmund.stachowicz, z dnia 4 września 2014r.

Problem w tym, że do końca września powinna zostać oddana do użytku ulica Jabłowska wraz z nowymi ciągami rowerowo – pieszymi, co wynika z podpisanej blisko rok temu umowy pomiędzy miastem a Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S. A.  Informacja na oficjalnej stronie miasta z dnia 18 września 2013 roku mówiła, że Ul. Jabłowska zostanie gruntownie przebudowana na odcinku od ronda na ul. Kościuszki do ul. Pelplińskiej. Zakres robót obejmie m. in.:  przebudowę skrzyżowania ul. Jabłowskiej i Pomorskiej w rondo, przebudowę i budowę chodników, budowę ciągów pieszo-rowerowych. Planowany termin zakończenia robót upływa 30 września 2014r.

Dlaczego więc Prezydent miasta nie ujął nowej ścieżki rowerowej budowanej wzdłuż ulicy Jabłowskiej w powyżej umieszczonej grafice? Czy oddanie ulicy Jabłowskiej w terminie jest zagrożone a tym samym ścieżka rowerowa do końca roku 2014 na tej ulicy nie powstanie? Nawet jeżeli okaże się, że była to drobna pomyłka to uważamy, że jest to duży błąd i nie powinien się przydarzyć urzędującemu prezydentowi miasta. Budowa ulicy Jabłowskiej to strategiczna inwestycja dla mieszkańców Starogardu, nie tylko sprawi, że wschodnia część miasta zyska połączenie drogowe pomiędzy drogą wojewódzką nr 222 a drogą krajową nr 22 ale przede wszystkim skończą się utrudnienia drogowe, które od wielu miesięcy utrudniają życie mieszkańcom naszego miasta. Rowerzyści też czekają na ścieżkę rowerową, nawet jeśli jej nie ma na dziś w planie….Prezydent miasta powinien znać wszystkie inwestycje, które są realizowane a nie tylko część z nich…bo Starogard zasługuje na profesjonalne zarządzanie.

CZYTAJ TAKŻE: https://naszekociewie.pl/przebudowa-ulicy-jablowskiej-zdjecia/

Red, Czytaj, obserwuj NaszeKociewie także na facebooku!

 

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ