Starogard. 3 Miesiące Aresztu Za Rozbój Na Ulicy Sikorskiego

722
Wyświetleń

policja

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, którzy obrabował 28-letniego mężczyznę. Napastnicy obezwładnili swoją ofiarę i zabrali złoty łańcuszek. Poinformowani o tym przestępstwie policjanci zatrzymali podejrzanych oraz odzyskali utracone w wyniku rozboju rzeczy.

W piątek 20 maja br. dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju. Policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie o tym przestępstwie ustalili, że do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 14:00 na ulicy Sikorskiego, gdzie dwaj sprawcy zaczepili idącego chodnikiem mężczyznę.

Jak wstępnie ustalili śledczy, napastnicy zażądali od pokrzywdzonego pieniędzy na alkohol. Gdy 28-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego stwierdził, że nie ma przy sobie gotówki został przytrzymany przez jednego ze sprawców, a drugi z podejrzanych zabrał mu złoty łańcuszek.

Sprawą natychmiast zajęli się miejscowi kryminalni, którzy jeszcze tego samego dnia zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony w wyniku rozboju łańcuszek.

Przeprowadzone w tej sprawie czynności operacyjne oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły śledczym na przedstawienie zarzutów, a miejscowy sąd zastosował wobec 25 i 52-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Teraz podejrzani spędzą najbliższe 3 miesiące w placówce penitencjarnej, gdzie będą oczekiwać na dalsze decyzje sądu.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ