Starogard. Będzie Przebudowa Drogi Nr 222

1195
Wyświetleń

dw 222 wtarogardStarogard: W ciągu najbliższych dwóch lat znacznie poprawi się stan drogi wojewódzkiej nr 222 łączącej Starogard z Skórczem a także drogi nr 229, prowadzącej z Jabłowa do Pelplina. Inwestycje te skrócą czas i poprawią komfort dojazdu mieszkańców Starogardu do węzła Pelplin przy autostradzie A-1.

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręczył Dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Grzegorzowi Stachowiakowi decyzję Zarządu Województwa o wyborze do realizacji projektu pt.„Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 222 i nr 229 na odcinku od Starogardu Gdańskiego przez Jabłowo do węzła autostrady A1”. Uroczystość odbyła się 23 października br. a uczestniczyli w niej m. in Prezydent Starogardu – Janusz Stankowiak a także Wójt Gminy Wiejskiej Starogard – Stanisław Połom.

Przyjęty projekt będzie realizowany z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego przewidzianego na lata 2014 –2020. Zakres prac będzie bardzo szeroki. Projekt przewiduje rozbudowę dwóch dróg wojewódzkich: nr 222 (odcinek od ronda im. NSZZ „Solidarność” w Starogardzie Gdańskim do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 229 w Jabłowie) i nr 229 (odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 222 w Jabłowie do węzła „Pelplin” autostrady A1) na łącznej długości 8,4 km.

W ramach przebudowy ulica Pelplińska w Starogardzie Gdańskim od ronda Solidarności, aż do granic miasta zyska nową bitumiczną nawierzchnie poszerzoną do 7 metrów. Po obu stronach powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa, co znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 222 zakończy się przebudową skrzyżowania w Jabłowie na rondo, które będzie początkiem drogi wojewódzkiej nr 229 biegnącej w kierunku Pelplina. W ramach przebudowy drogi nr 222 powstaną także lewoskręty a także zostanie zwiększona nośność drogi.

Wartość projektu wynosi 64.770.000 zł, a dofinansowanie 52.590.440,10 zł, co stanowi 85 % kosztów. Przebudowa powinna zakończyć się w 2017 roku.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ