Starogard. Budżet Obywatelski – Wpłynęło 15 Wniosków

572
Wyświetleń

starogard budżet obywatelskiStarogard. Budżet Obywatelski. W tym roku odbywa się już druga edycja ”budżetu obywatelskiego”. W ramach akcji mieszkańcy miasta mogą poprzez głosowanie zdecydować, które projekty będą realizowane w 2016 roku.

Plac zabaw, budowa progów zwalniających, remont ulicy, boisko osiedlowe, wiata przystankowa, ścieżka rowerowa czy serwis dla rowerów to tylko niektóre przykłady projektów, które mieszkańcy mogli zgłosić do budżetu obywatelskiego.

W tym roku zgłoszono sporo mniej projektów niż w roku ubiegłym, co ważne jednak wydają się one być znacznie lepiej przygotowane pod względem merytorycznym.

rozmowa kociewieNa oficjalnej stronie miasta. przedstawiono w zarysie projekty złożone w tym roku. Dużym zainteresowaniem cieszą się projekty związane z rekreacją i zagospodarowaniem terenów zielonych – zaproponowano 8 projektów w tej tematyce. Na drugim miejscu są remonty dróg i bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz nasi „milusińscy”. Mieszkańcy dostrzegli potrzebę zadbania o potrzeby zwierząt w mieście. Aktywnością wykazali się również rowerzyści, którzy zgłosili ciekawy projekt. Liderem wśród zgłaszających jest rejon nr 3. Mieszkańcy m.in. al. Jana Pawła II, al. Niepodległości, ul. Lubichowskiej, Osiedla 60-lecia, Odzyskania Niepodległości czy Kopernika zgłosili 7 wniosków na łączną kwotę 726 545,87 zł. Zarówno z rejonu pierwszego jak i drugiego o realizację rywalizować będą po 3 wnioski – każdy na sumę ponad 200 tys. zł. W rejonie czwartym zgłoszono najmniej, bo tylko dwa wnioski. Potrzeby w tym rejonie mieszkańcy oszacowali na łączną kwotę 463 850 zł.

Harmonogram prac nad projektami będzie przebiegał w sposób następujący:

• 15 – 30 października 2015 r. – weryfikacja formalno-prawna i gospodarności propozycji przez Zespół ds. Opiniowania
• 20 – 30 października 2015 r. – uzupełnianie braków formalno-prawnych formularzy zgłoszeniowych przez wnioskodawców
• 31 października 2015 r. – ogłoszenie wstępnej listy projektów
• 02 – 06 listopada 2015 r. – możliwość wycofania projektu przez wnioskodawcę
• 09 listopada 2015 r. – losowanie numerów i ogłoszenie ostatecznej listy projektów poddanych pod głosowanie
• 16 – 29 listopada 2015 r. – głosowanie nad propozycjami
• 14 grudnia 2015 r. – ogłoszenie listy wybranych projektów

info: za oficjalną stroną miasta Starogard

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ