Starogard Gd. Podrobił Receptę I Próbował Kupić Lek

394
Wyświetleń

radiowozstarogardStarogardzcy policjanci zatrzymali 53-latka, który za pomocą sfałszowanej recepty próbował kupić lek w jednej z aptek na terenie miasta. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 53-latka, który w jednej z miejscowych aptek próbował zrealizować podrobioną przez siebie receptę.

Jak wstępnie ustalili śledczy mężczyzna skopiował wystawiony wcześniej przez lekarza dokument, na którym zmienił datę. Z tak podrobioną receptą udał się do apteki, gdzie próbował wykupić lek przeciwbólowy.

Zatrzymany na gorącym uczynku mieszkaniec gminy Skórcz został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące podrobienia i posługiwania się fałszywą receptą. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ